ilustracja artykulu kultura w sieci

 

Z radością informujemy, że Muzeum Historii Katowic pozyskało środki z programu Kultura w sieci na stworzenie wirtualnego przewodnika po siedmiu wystawach stałych, prezentowanych w Muzeum Historii Katowic oraz zabytkowym kościele pw. św. Michała Archanioła w Katowicach. Przewodnik zostanie wykonany w nowoczesnej technologii, zapewniającej niezwykle wysoką jakość i odwzorowanie z detalami rejestrowanych przestrzeni. Odbiorca będzie mógł, nie wychodząc z domu, zwiedzić muzealne wnętrza w interaktywnej formie, oglądając w zakresie 360 stopni sale wystawowe i eksponaty. W wybranych punktach odbiorca będzie miał możliwość, z wykorzystaniem intuicyjnego interfejsu, odczytać tekst na temat wystawy bądź konkretnego obiektu lub też odsłuchać nagrania lektorskiego. Aby zwiększyć grono odbiorców, wszystkie treści zostaną przygotowane w języku polskim i angielskim.

Celem zadania jest upowszechnianie dorobku kultury w obszarze, którym zajmuje się Muzeum Historii Katowic, tj. dziejów Katowic i życia jego dawnych mieszkańców, a także wiedzy na temat życia i twórczości artystów związanych z Katowicami, takich jak Paweł Steller czy Barbara i Stanisław Ptakowie, poprzez użycie nowoczesnych technologii cyfrowych. Pragniemy zapewnić naszej publiczności dostęp do kultury, gdy utrudniona lub niemożliwa jest osobista wizyta w Muzeum zarówno w trudnych okolicznościach, takich jak epidemia, jak również dla odbiorców z niepełnosprawnościami, którzy nie są w stanie osobiście zwiedzić wystaw muzealnych z uwagi na bariery architektoniczne.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

O szczegóły prosimy pytać koordynatora projektu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logotypy